A+ R A-

Wietnam: ludzie powiesili złodziei psów

"Psi" problem w Wietnamie doprowadził do morderstwa. Jak podają lokalne media władze były bezradne wobec lawinowej kradzieży psów, co do stanu wrzenia doprowadzało lokalne społeczności.
Wobec takiej postawy urzędników mieszkańcy jednej z wietnamskich wiosek dokonali samosądu i powiesili dwóch złapanych na gorącym uczynku złodziei. W zabójstwie uczestniczyło kilkanaście osób - podały w piątek wietnamskie władze.

"Złodzieje psów są coraz bardziej agresywni. Zasłużyli na śmierć" - cytuje agencja dpa jednego z uczestników samosądu. W prowincji Quang Tri w środkowym Wietnamie, gdzie doszło do incydentu, kradzieże psów stały się zjawiskiem nagminnym. Właściciele, którzy stają w obronie swoich czworonogów, są sami często brutalnie atakowani przez napastników. Sprawcy pozostają najczęściej bezkarni.

Dlaczego ludzie są tak wrażliwi na punkcie psów? Nie chodzi tu o sympatię do tych zwierząt, po prostu mięso psów uważane jest w Wietnamie za przysmak. W ubiegłym roku ceny psiego mięsa wzrosły aż o 50 procent.

 kg

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież