A+ R A-

W wojsku brakuje szeregowców!

To, że z naszą armia nie jest najlepiej wiadomo od dawna, w zasadzie od chwili kiedy tekę Ministra Obrony przejął Bogdan Klich, pod którego "rządami" wojsko po prostu zaczęło się sypać.
Wygląda na to, że w naszej armii jest za dużo oficerów, a za mało szeregowców. Taką informację przedstawia "Dziennik Polski", który pisze, że w wojsku brakuje ponad 2000 szeregowych. Etaty dostaną żołnierze z Narodowych Sił Rezerwowych, a telewizyjne reklamy mają pomóc znaleźć ich następców - stwierdza „Dziennik Polski”.

Wojsko Polskie zgodnie z założeniami powinno liczyć 40 tys. szeregowców, tymczasem jest ich 38 tys.

W sytuacji a pomóc medialna akcja zachęcający do wstępowania do korpusu szeregowych zawodowych. Hasło kampanii brzmi: „Szeregowi zawodowi. Siła charakteru, moc możliwości”. W ramach kampanii w telewizji od połowy sierpnia emitowany jest spot.

Armia nie będzie miała kłopotu z zapełnieniem wakatów wśród szeregowych – stwierdza rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Jacek Sońta.

Ale też nikt, kto zobaczy spot telewizyjny, a wcześniej nie miał żadnej styczności z wojskiem, nie zostanie od ręki wcielony. Pierwszeństwo mają żołnierze posiadający kontrakty w Narodowych Siłach Rezerwowych.

„Mamy w NSR prawie dziesięć tysięcy kandydatów na szeregowych. Reklama ma pomóc znaleźć chętnych do przejścia do służby przygotowawczej i uzupełnienia luki w NSR” – tłumaczy Sońta.

 kg

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież