A+ R A-

Wydarzenia

W czerwcu polityka i politycy zeszli zdecydowanie na dalszy plan. W trakcie Mistrzostw Europy w piłce nożnej na te tematy prasa pisała najmniej od prawie dwóch lat – wynika z badania „Scena Polityczna” przygotowanego przez agencję informacyjną „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”.

Media w Izraelu donoszą, że dwóch mężczyzn dokonało samospalenia w poniedziałek, powiększając w ten sposób do czterech liczbę ofiar  w ciągu ostatnich 10 dni.

Nie wypalił plan Ruchu Palikota i SLD wprowadzenia do Sejmu w szerszym zakresie prac nad projektami ws. związków partnerskich. Przeciwko prowadzeniu jakichkolwiek prac legislacyjnych nad tego rodzaju prawem opowiedziało się PiS, PSL oraz SP. Członkowie Platformy Obywatelskiej podzielili się- częśc była za, część przeciw.

Największy rosyjski przewoźnik lotniczy Aerofłot, wydał w poniedziałek komunikat, w którym informuje, że z początkiem sierpnia wstrzymuje loty do stolicy Syrii, Damaszku.

 

Władze Syrii nie wykluczyły możliwości użycia broni chemicznej, choć jak zastrzegły zrobią to tylko w sytuacji zewnętrznej agresji na ich państwo.

 

Do tragedii doszło w zachodnim Nepalu, gdzie w wyniku wypadku pasażerskiego busu zginęło 15 osób.

Irańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych potępiło zamach, do którego doszło wczoraj w Bułgarii.

W izraelskim autobusie turystycznym, który wiózł turystów na lotnisko w Burgas (Bułgaria), doszło do wybuchu, w wyniku którego, według wstępnych informacji zginęły trzy osoby. Informację tę podało bułgarskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Nagranie wideo, na którym widać 17-letnią Hinduskę bitą i popychaną przez grupę mężczyzn,  wywołało oburzenie w Indiach.

Talibowie zniszczyli w środę rano 22 cysterny z paliwem należące do sił NATO - podało BBC, powołując się na państwowe źródła w Afganistanie.

Strona 4 z 42