A+ R A-

Wydarzenia

W Brukseli pojawił się poważny problem, z którym chce walczyć sama minister spraw wewnętrznych Belgii. O co chodzi? O gwizdy, jakie słyszą kobiety na swój widok, wydawane przez "napalonych" mężczyzn. A więc z brakiem kultury można walczyć na poziomie prawa!!!

Czy śnieg może być powodem medialnej sensacji? Okazuje się, że jak najbardziej-oto we wtorek w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki spadł śnieg. Poprzednio podobne "zjawisko" widziano tu w 2007 r.

Mijają dwa lata od zaprzysiężenia Bronisława Komorowskiego na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Choć na początku kadencji wiele osób miało uwagi co do medialności głowy państwa, to dzisiaj śmiało można powiedzieć, że były to wątpliwości nieuzasadnione. Analiza przeprowadzona przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” wyraźnie pokazuje, że Bronisław Komorowski jest jedną z najbardziej medialnych osób w Polsce. Komorowski jest także trendy w mediach społecznościowych.

Trzy dziewczyny z radykalnej rosyjskiej grupy feministycznej, Pussy Riot,pojawiły się w poniedziałek w sądzie na procesie, w którym są oskarżane o czyn chuligański. Grozi im siedem lat pozbawienia wolności.

 

Joanna Mucha w czerwcu stała się jedną z najważniejszych osób w kraju. Euro 2012 sprawiło, że dla dziennikarzy jej wypowiedzi były niezwykle cenne. Według raportu „Cztery Stacje” wydawanego przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” minister sportu i turystyki była drugim najczęściej udzielającym wypowiedzi w telewizji politykiem. Zaraz za Donaldem Tuskiem.

 

Polska to taki dziwny kraj, w którym ludzie uwielbiają słuchać jak przedstawiciele innych nacji "kadzą", chwalą, gratulują, błogosławią. Gdy czynią to obce głowy państwa na naszej ziemi, tym bardzie się zachwycamy.

Polski alpinista zginął w austriackich alpach. Jak donoszą lokalne media ratownicy przez kilkanaście godzin poszukiwali zaginionego Polaka, który wcześniej z dwoma innymi alpinistami z Polski zdobył Grossglockner - najwyższy szczyt austriackich Alp.

To jedna z największych awarii w historii. W tej chwili w Indiach odciętych od prądu może być nawet 600 milionów ludzi!!

Już drugi miesiąc z rzędu najczęściej krytykowanym liderem politycznym w Polsce okazał się Janusz Palikot – podała agencja informacyjna „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”. Z najnowszego raportu „Scena Polityczna” dowiadujemy się, że aż 68 proc. artykułów w dziennikach ogólnopolskich na jego temat miało wydźwięk negatywny. To tylko o cztery punkty procentowe mniej niż w najgorszym dla jego wizerunku miesiącu.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong-un został mężem. Jak poinformowała dzisiaj państwowa telewizja, połowicą młodego dyktatora została tajemnicza kobieta, z którą pojawiał się na imprezach publicznych w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Strona 3 z 42