A+ R A-

Wydarzenia

Na drodze można się spodziewać różnych niebezpiecznych sytuacji i w miarę możliwości przewidywać je. Jednak to co wydarzyło się 48-letniemu Wu Binowi z Chin, nie ma swojego odpowiednika w historii motoryzacji.

Przy okazji procesu Beaty Sawickiej do wiadomości publicznej, m. in., za pośrednictwem "niezawodnego" Faktu, przedostały się informacje o sposobie komunikowania się członków rządzącej partii. Ze stenogramów wynika, że nie wszyscy posłowie pasują do wizerunku "partii miłości".

Niepokojące wyniki zawiera raport europejskiego instytutu badawczego ESPAD, który prześledził jakie miejsce alkohol i narkotyki zajmują w życiu 15 i 16-latków w Europie.

"Cieszmy się Euro 2012. Razem" - pod takim tytułem w kilku europejskich gazetach ukazał się dziś artykuł Donalda Tuska. "Nie wahajcie się i przyjeżdżajcie, by razem z nami kibicować i cieszyć się Euro 2012" - zachęca w tekście szef rządu.

 

Ukraińskie feministki z organizacji Femen znów dały znać o sobie. W czwartek w Kijowie zaatakowały w centrum Kijowa ... Slavka i Slavko, maskotki Euro 2012. Zaatakowały dokładnie postacie maskotek ułożone z kwiatów na klombie.

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa FSB poinformowała, że Władimir Lazar, emerytowany rosyjski pułkownik został skazany za szpiegostwo na rzecz Stanów Zjednoczonych.

- Rok 1989 pokazał Polakom, Niemcom i całej Europie, że możliwa jest polsko-niemiecka wspólnota interesów, która może być trwalsza niż głęboko zakorzeniona w historii różnica interesów - powiedział w czwartek w Berlinie premier Donald Tusk. Szef polskiego rządu odebrał nagrodę im. Walthera Rathenaua za zasługi na rzecz pogłębienia integracji europejskiej podczas polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

 

Norweska policja przekazała w środę informację,  że Anders Behring Breivik nie miał żadnych wspólników, kiedy postanowił dokonać mordu i kiedy go realizował.

 

Nad Polską przetoczyła się fala komentarzy po słowach Baracka Obamy o "polskich obozach śmierci".

Policjanci uratowali 22-letniego mieszkańca Rzeszowa, który chciał targnąć się na swoje życie. Mężczyzna na jednym z forów internetowych zamieszczał wpisy, z których jednoznacznie wynikało że ma zamiar w najbliższym czasie popełnić samobójstwo. Dzięki szybkiemu przekazowi informacji między dyżurnymi jednostek Policji i sprawnemu działaniu policjantów, nie doszło do tragedii. Mężczyzna trafił do szpitala.

Strona 10 z 42