A+ R A-

Wydarzenia

Na ulicach, w sklepach, domach i samochodach królują flagi i biało-czerwone gadżety. „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” zbadał medialność patriotycznych symboli oraz opinie użytkowników mediów społecznościowych na temat manifestowania polskości z okazji Euro 2012.

Niemiecki minister ds. rozwoju, który wysłał bezpłatnie na pokładzie samolotu służb wywiadowczych wielki dywan kupiony w Afganistanie, ściągnął na siebie falę krytyki ze strony polityków opozycyjnych. Rzecznik sprawującego urząd zapewniał, że wymagane cła zostaną opłacone. Jak jednak zostanie rozliczony sam transport?

Minister spraw zagranicznych Rosji odpiera zarzuty USA, że Moskwa wysyła helikoptery do Syrii.

Henry Hill, nowojorski gangster, którego postać była inspiracja dla Martina Scorsese do stworzenia filmu, Chłopcy z ferajny, zmarł w wieku 69 lat.

UEFA zapowiedziała, że zajmie się sprawą prowokacyjnej flagi, jaką podczas odgrywania hymnów Polski i Rosji rozciągnęli rosyjscy kibice na trybunach Stadionu Narodowego.

 

W serii siedmiu eksplozji samochodów-pułapek, do których doszło środkowym w Iraku w odstępie dwóch godzin w środę rano, zginęło co najmniej 47 osób oraz około 100 zostało rannych.

W górzystych rejonach na północy Afganistanu doszło do trzęsień ziemi o sile 5,4 oraz 5.7 w skali Richtera, wskutek których doszło do zejścia z gór fali błota i kamieni, która pogrzebała 22 domów w małej wiosce w dystrykcie Burka.

Co najmniej 18 osób zginęło w zamachu bombowym na autobus przewożący rządowych urzędników w północno-zachodnim Pakistanie.

Azerbejdżan oskarżył Armenię o naruszenie swoich granic i zastrzelenie 5 azerskich żołnierzy, trzy dni po tym jak jak trzech Ormian zginęło w tym samym obszarze. Napięcia pomiędzy oboma państwa są coraz częstsze.

Do bulwersującej sytuacji doszło podczas programu publicystycznego w jednej z greckich telewizji. Rzecznik skrajnie prawicowej partii, Złoty świt, Ilias Kasidiaris, zaatakował fizycznie dwójkę lewicowych oponentek.

Strona 9 z 42