A+ R A-

Wydarzenia

Dwójka obywateli Republiki Południowej Afryki, od 20 miesięcy przetrzymywanych przez somalijskich piratów, została uwolniona.

Nastolatek z Florydy może mówić o prawdziwym szczęściu. Przeżył, mimo postrzału w głowę.

 

Boliwijscy urzędnicy będą musieli nosić specjalne długopisy z ukrytą mikrokamerą i dyktafonem. Jest to nowa inicjatywa rządu mająca na celu przeciwdziałanie korupcji.

 

Francuscy badacze odkryli w neolitycznym stanowisku archeologicznym w Arabii najstarszą naturalną perłę, jaką kiedykolwiek znaleziono. Sugerują, że to w tym regionie świata po raz pierwszy poławiano perłopławy.

 

We wtorek rano znaleziono w lesie ciało żołnierza 5 pułku inżynieryjnego w Szczecinie - Podjuchach, który zaginął w miniony czwartek-pisze Gazeta Wyborcza.

Obrona cywilna w Polsce nie jest przygotowana do wykonywania żadnego ze swoich zadań. W przypadku wystąpienia klęski żywiołowej nie jest w stanie przyłączyć się do sprawnego usuwania jej skutków. Podczas wojny nie ochroni ludności cywilnej ani krytycznie ważnych obiektów. W jej magazynach zalegają zużyte maski przeciwgazowe i sygnalizatory promieniowania z lat siedemdziesiątych. Obrona cywilna w Polsce funkcjonuje tylko na papierze – ostrzega NIK.

Joanna Mucha jest kobietą piękną, bez dwóch zdań, i równie naiwną. Dlaczego? Oto ministra sportu przypomniała sobie, że  Grzegorz Lato, szef PZPN, jakiś czas temu powiedział, że jeżeli Polska nie wyjdzie z grupy podczas Euro 2012 to poda się do dymisji.

Śmierć generała Petelickiego pozostaje tajemnicą, a w oficjalne informacje o jego samobójstwie zdaje się wierzyć nieliczni. Większość osób, które znały generała, podkreślają, że nie był to z pewnością człowiek, który posunął by się do takiego kroku, podkreślają również, że był to typ "fightera".

 

Ideologia homoseksualna wkracza do US Army coraz mocniej. Kilka miesięcy temu zniesiono zasadę "don't ask, don't tell", a teraz amerykańska armia po raz pierwszy weźmie udział w oficjalnej imprezie dla żołnierzy-gejów i lesbijek.

 

Zdjęcie płodu, którego matka została zmuszona do aborcji, zszokowało chińskich użytkowników internetu.

Strona 8 z 42