A+ R A-

Wydarzenia

Aleksander Łukaszenka przebywa z wizytą u swojego przyjaciela, prezydenta Wenezueli, Hugo Chaveza.

 

Sąd w Niemczech orzekł, że obrzezanie młodych chłopców z powodów religijnych to uszkadzanie ich ciał.

Japońska policja prowadzi dochodzenie w sprawie mężczyzny, który własne usunięte chirurgicznie genitalia ugotował, a następnie dodał do posiłków, jakie zostały skonsumowane przez uczestników publicznej imprezy w Tokio.

Biskup Fernando Maria Bargallo (57 lat) został zmuszony do złożenia rezygnacji ze stanowiska po tym jak opublikowano zdjęcia przedstawiające go w towarzystwie skąpo odzianej kobiety na plaży w luksusowym meksykańskim kurorcie.

Dla Janusza Palikota maj okazał się fatalny. Według raportu „Scena Polityczna” agencji informacyjnej „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” niemal trzy czwarte publikacji na jego temat w najpoczytniejszych gazetach, miały wydźwięk negatywny. To w realiach polskich mediów sytuacja zupełnie niecodzienna.

 

9.8 mln dolarów - za taką kwotę sprzedany został jeden z pierwszych egzemplarzy amerykańskiej konstytucji należący do pierwszego prezydenta USA, George’a Washingtona.

 

Czwartek 21 czerwca był jednym z najkrwawszych dni wojny w Syrii. Według organizacji praw człowieka w tym kraju wczoraj zginęło 144 osób.

 

Najsłynniejszy kibic w Polsce, premier Donald Tusk, nie mógł przejść obok meczu Portugalia -Czechy i oczywiście pojawił się na Stadionie Narodowym. Nie wiadomo tylko komu premier kibicował.

 

W sierpniu 2011 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów złożył pozew przeciwko UEFA, w którym kwestionuje klauzule (dokładnie 25), które zamieszczone są w regulaminie UEFA, mówiącym o organizacji meczów piłkarskich podczas Euro 2012.

Blog 9-letniej Marthy  zyskał sławę w internecie, gdy kilka miesięcy temu, gdy dziewczynka zaczęła zamieszczać na nim zdjęcia obiadów ze szkolnej stołówki w Wielkiej Brytanii. W ten sposób zebrała ponad 3000 dolarów na cele charytatywne związane z dożywianiem.

Strona 7 z 42