A+ R A-

Wydarzenia

Czy osoba, która ma prokuratorskie zarzuty przestępstw gospodarczych, może mieć dostęp do ściśle tajnych informacji służb specjalnych? W żadnym państwie nie jest to do pomyślenia! No chyba, że mówimy o Polsce.

 

W Rosji głośno zrobiło się o polityku z Kraju Nadmorskiego (jednostka administracyjna Federacji Rosyjskiej w Dalekowschodnim Okręgu Federalnym ze stolicą we Władywostoku), którego nagie zdjęcie obiegło internet.

Po 11 dniach bez snu pochodzący z Chin fan piłki nożnej, Jiang Xiaoshan zmarł z wycieńczenia. Podobno nie kładł się w nocy spać, by móc oglądać mecze Euro 2012.

Peruwiańczycy protestują przeciwko powstaniu kopalni złota mieście Celendin na północy Peru. Na ulice wyszły setki demonstrantów, doszło do starć w wyniku których śmierć poniosły trzy osoby a 21 zostało rannych. Rząd w okolicach Celedin wprowadził stan wyjątkowy.

 

O problemie nielegalnego przemytu ludzi z Indonezji do Australii rządy obu państwa rozmawiały już kilkakrotnie, problem się nasila.

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez zapowiedział, że jego rząd kupi od Chin pływające czołgi - donosi agencja AP.

 

Dziewięciu tureckich oficerów zostało oskarżonych o niszczenie patriotyzmu i tureckich wartości po tym jak użyli serialu "Gra o tron" ​​jako materiałów edukacyjnych na lekcjach języka angielskiego w szkole wojskowej.

Zdjęcia mężczyzny jedzącego twarz kobiety obiegły internet lotem błyskawicy. Sytuacja miała miejsce w chińskim mieście Wenzhou i to co najbardziej zaskakujące, tego typu przestępstwa występowało ostatnio na świecie dosyć często.

Nie bez echa w social mediach przeszło zdjęcie z anteny programu Wojewódzkiego i Figurskiego – „Poranny WF”. Internauci nie byli zgodni w swoich opiniach. Część z nich krytykowała decyzję zarządu stacji, a część prezenterów i ich ubiegłotygodniowe wypowiedzi. Większość wpisów wymierzona była w którąś ze stron – podała agencja informacyjna „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”, która przeprowadziła analizę.

 

Podczas Mistrzostw Europy 2012 to rosyjscy kibice zrobili wokół siebie najwięcej hałasu. Nie tylko ze względu na liczny przyjazd, ale przede wszystkim zachowanie. Uwagę mediów przykuwały incydenty z ich udziałem i przemarsz ulicami Warszawy przed spotkaniem z Polską – wynika z raportu medialnego agencji informacyjnej „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”.

Strona 6 z 42