A+ R A-

Wydarzenia

Europosłanka PO Małgorzata Handzlik podejrzana jest o wyłudzenie pieniędzy z kasy europarlamentu. Jak podaje RMF FM, Handzlik, która jest skarbnikiem PO i PSL w europarlamencie, nie pojawiła się na kursie językowym, na który miała wziąć pieniądze.

 

Wskaźnik medialności recesji ponownie rośnie. W sierpniu podniósł się o 4,5 proc., osiągając wartość 306 punktów wobec 293 w lipcu – podał „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”. Informacje te stanowią - w połączeniu z fatalnymi danymi płynącymi z polskiej gospodarki – wyraźne ostrzeżenie przed tym, co najprawdopodobniej czeka nas już jesienią i w 2013 roku.

Kolejni pseudokibice usłyszeli zarzuty za udział w zamieszkach podczas ubiegłotygodniowego meczu Czarnych Jasło z Karpatami Krosno. Analiza zgromadzonego materiału umożliwiła policjantom zidentyfikowanie następnych pięciu chuliganów, którzy wdarli się na murawę stadionu. Zatrzymani szalikowcy przyznali się do przestępstwa i poddali dobrowolnie karze. Prowadzący sprawę nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Policjanci, którym pomagali okoliczni mieszkańcy uratowali tonącego mężczyznę. 37-latek nie potrafił o własnych siłach wydostać się z silnego nurtu rzeki.

Jednym z tematów podniesionych przez Mitta Romneya podczas przemówienia w czwartek na zakończenie republikańskiej konwencji w Tampie na Florydzie była "kwestia polska". Romney ubiegający się o głosy Polonii amerykańskiej, a jest to liczba niemała, oskarżył prezydenta Baracka Obamę o nielojalność wobec Polski jako sojusznika USA, co jest wcale niebagatelnym zarzutem.

"Psi" problem w Wietnamie doprowadził do morderstwa. Jak podają lokalne media władze były bezradne wobec lawinowej kradzieży psów, co do stanu wrzenia doprowadzało lokalne społeczności.

Jaki jest najbardziej palący problem w Polsce? Według Platformy Obywatelskiej sprawa związków partnerskich. Jak podały dziś władze klubu PO projekt ustawy o związkach partnerskich autorstwa posła Artura Dunina zostanie w najbliższym czasie złożony w Sejmie.

Silne trzęsienie ziemi miało miejsce 125 km od wybrzeży Salwadoru. Jak podają media na całym świecie ziemia zatrzęsła się z siłą 7,4 w skali Richtera.

To był najsilniejszy tajfun od kilku lat - Bolaven uderzył w wyspę Okinawa i okoliczne wysepk pozbawiając 30 tys. domostw prądu elektrycznego. Cztery osoby zostały ranne.

 

To, że z naszą armia nie jest najlepiej wiadomo od dawna, w zasadzie od chwili kiedy tekę Ministra Obrony przejął Bogdan Klich, pod którego "rządami" wojsko po prostu zaczęło się sypać.

Strona 1 z 42