A+ R A-

Nieruchomości

Wraz z decyzją o ograniczeniu, a w następnej kolejności likwidacji programu Rodzina na swoim z końcem 2012, rząd został zobowiązany, do przedstawienia nowego projektu wsparcia budownictwa mieszkaniowego.

Warszawa jest największym rynkiem biurowym w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej, który stanowi w naszym kraju najbezpieczniejszy obszar dla inwestorów. Największy polski rynek powierzchni biurowych w ciągu pierwszego półrocza tego roku, według danych firmy Jones Lang LaSalle, powiększył się o 28 350 mkw. nowej powierzchni i osiągnął poziom ok. 3,5 miliona mkw.

Rynek nowych mieszkań ma się dobrze. Charakteryzuje go duża płynność sprzedaży przy rekordowej podaży i racjonalnie skalkulowanych cenach mieszkań

Mimo zawirowań, jakie miały miejsce w gospodarce w ciągu ostatnich trzech lat, w naszym kraju systematycznie zwiększa się liczba osób lepiej sytuowanych. Taka sytuacja wpływa na rozwój branży towarów z wyższej półki. Podobną tendencję widać także na rynku nieruchomości.

Jakie mieszkania z dopłatą można kupić na rynku pierwotnym i wtórnym po nowelizacji programu Rodzina na swoim?

Jaka jest podaż nowych mieszkań? Jak kształtują się ceny ofertowe i transakcyjne? Czy znajdziemy u deweloperów okazyjne oferty?

Kredyty w walutach obcych są najbardziej atrakcyjne, gdy kurs złotego utrzymuje się na niskim poziomie.

Przeprowadzka ze wsi do miasta lub ucieczka poza jego granice to dwie przeciwstawne tendencje, za którymi stoi bardzo wiele czynników decyzyjnych. Wyboru miejsca zamieszkania dokonuje się przecież na wiele lat.

Bez wątpienia w tej chwili największy wpływ na decyzję o zakupie mieszkania ma jego cena. Poszukajmy więc tanich lokali w poszczególnych miastach na rynku deweloperskim.

W ubiegłym roku w największych miastach Polski ceny mieszkań deweloperskich obniżyły się od 6% do 10%. Wyjątkiem był Gdańsk, gdzie zanotowano wzrost średnich stawek o 5%.

Strona 7 z 8