A+ R A-

Nieruchomości

Warto zaznaczyć, że Cypr nie jest już tylko celem wakacyjnych wojaży Polaków, ale coraz częściej jest wybierany właśnie, jako miejsce lokaty kapitału. Zarówno czynniki finansowe, jak i warunki pogodowe sprawiają, że inwestycja w nieruchomości zlokalizowane w tym kraju może być dobrym pomysłem.

Malejący udział procentowy gotowych mieszkań w ofercie deweloperów świadczy o dobrej kondycji rynku pierwotnego

Czy to dobry moment na zakup mieszkania? Czy warunki kredytowe będą lepsze, a ceny mieszkań niższe?

Średnie transakcyjne ceny mieszkań z drugiej ręki we Wrocławiu w ciągu ostatniego roku nie ulegały znacznym wahaniom. W II kwartale bieżącego roku przeciętna stawka za mkw. powierzchni lokali z rynku wtórnego wyniosła w tym mieście 6 083 zł.

Wzrost stawek czynszowych w biurowcach w centrum Warszawy to skutek niewielkiej liczby powierzchni biurowych wprowadzonych w ostatnim czasie na stołeczny rynek.

Zmniejsza się powierzchnia nowych mieszkań budowanych przez deweloperów. Rośnie liczba kupujących zainteresowanych niewielkimi, ale funkcjonalnymi lokalami.

Rynek nieruchomości jest rynkiem lokalnym, którego stan w dużej mierze jest związany z liczbą mieszkańców danego miasta, czy regionu. Warto sprawdzić, jak będzie wyglądała liczba ludności największych polskich ośrodków miejskich w przyszłości oraz jak jej zmiany mogą wpłynąć na lokalny rynek nieruchomości.

Na rynku kredytów hipotecznych panuje dziś stabilna sytuacja. Uzyskanie pożyczki nie jest specjalnie trudne. Większe ograniczenia w dostępie do finansowania zakupu mieszkań przyniesie 2012 rok.

Choć mieszkania dwupoziomowe i lokale dysponujące tarasami dachowymi to niszowa propozycja rynku nieruchomości, popyt na nie stale się utrzymuje.

Obecnie, chcąc w miarę szybko znaleźć kupca na mieszkanie trzeba się liczyć nieraz ze sporym upustem cenowym. Z drugiej strony właściciele niektórych lokali mieszkalnych nie mogą jednak narzekać na brak chętnych.

Strona 4 z 8