A+ R A-

Biznes/Finanse

Wszystko wskazuje na to, że marże kredytów mieszkaniowych nie będą już niższe. Przeciwnie. W najbliższym czasie mogą wzrosnąć. Niektóre banki już w grudniu ubiegłego roku nieznacznie je podniosły. Analitycy Comperia.pl zwracają uwagę na zarysowujący się trend wzrostowy marż kredytów mieszkaniowych.

Aż o ponad 20 mld USD zwiększyła się wartość kredytów konsumpcyjnych w listopadzie w Stanach Zjednoczonych, co stanowi największy wzrost od 10 lat.

Rok 2012 będzie należał do złotówki. Kredyty walutowe na mieszkania będą zaciągane w sporadycznych wypadkach, ponieważ większość banków wycofuje z oferty takie pożyczki. Dostęp do kredytów hipotecznych w 2012 roku będzie jeszcze mniejszy niż wcześniej. To za sprawą wprowadzenia wszystkich postanowień rekomendacji SII narzuconych instytucjom finansowym przez Komisję Nadzoru Bankowego.

W marcu br. każdy z 9 mln emerytów i rencistów dostanie 71 zł podwyżki - tak zdecydował rząd.

33 biliony euro - tyle wynosi dług wszystkich rządów na całym świecie, z czego 1/3 to zadłużenie Europy - podaje "Rzeczpospolita". Gazeta podaje, że w tym roku tylko Europa musi spłacić 19 proc. długów.

Odesłanie wiadomości oznaczało uczestnictwo w konkursie i otrzymywanie płatnych smsów do dnia jego zakończenia lub przesłania rezygnacji – to jedna z zasad konkursu Czy stałeś się dzisiaj Milionerem organizowanego na zlecenie Polskiej Telefonii Cyfrowej. Za nierzetelne informowanie o warunkach loterii Prezes UOKiK nałożyła na przedsiębiorcę karę ponad 21 mln zł

„W przyszłym roku na dynamikę wzrostu PKB wpłynie słabszy popyt konsumpcyjny i spowolnienie inwestycji.Poza tym zadziała także czynnik wysokiej bazy z tego roku. Dlatego wzrost gospodarczy wyhamuje do 3 proc" - mówi dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan.

Prezydent podpisał ustawę podwyższającą składkę rentową po stronie pracodawcy. PKPP Lewiatan rozumie konieczność równoważenia funduszu rentowego, jednak podniesienie składki rentowej uważa za złe rozwiązanie, jeżeli rząd nie zaproponuje innych rozwiązań, które usprawnią funkcjonowanie polskiego rynku pracy.

Wokół pożyczki, którą Polska ma udzielić Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu narosło sporo nieporozumień. Wiązane z nią zagrożenia są mocno przesadzone, nie należy się jednak spodziewać, że w ten sposób rozwiązane zostaną problemy strefy euro.

Utrzymanie mieszkania od stycznia 2012 roku będzie kosztować więcej. Urząd Regulacji Energetyki zgodził się na podwyżki cen energii dla odbiorców indywidualnych średnio o nieco ponad 5%.

Strona 5 z 10