A+ R A-

Biznes/Finanse

Raport Digital Life pokazuje, że ilość czasu spędzanego przez internautów w sieci odciska swoje piętno na intensywności korzystania z pozostałych mediów. Wraz z rozszerzaniem się dostępu do Internetu obserwujemy spadek oglądalności telewizji.

 

Unijne biuro statystyczne Eurostat podaje, iż w Polsce inflacja HICP wyniosła w grudniu uprzedniego roku 4,5 proc. w ujęciu rocznym, wobec 4,4 proc. w listopadzie.

Obecny rynek bankowości wirtualnej nie nasycił się nawet w połowie. Potencjał oceniany na 5 mln ludzi chcą zagospodarować nowi gracze, którzy właśnie rozpoczęli działalność lub zrobią to w przyszłym roku. Czy tradycyjnym instytucjom grozi marginalizacja?

Liczba transakcji fuzji i przejęć w ostatnim kwartale 2011 roku spadła o 14% w porównaniu do III kwartału minionego roku i była o 18% niższa niż w tym samym okresie roku 2010 – wynika z raportu M&A Tracker przygotowanego przez firmę doradczą Ernst & Young. Wartość transakcji zmniejszyła się w minionym kwartale o 25% i była najniższa od I kwartału 2010 roku. W Polsce liczba fuzji i przejęć spadła prawie o 40%, a ich wartość aż o 75%.

Agencja Standard & Poor's obniżyła ratingi 9 krajom strefy euro, w tym dwóm o najwyższej wiarygodności kredytowej - Francji i Austrii. Komentatorzy mówią o szoku i trzęsieniu ziemi na rynkach finansowych. Ocenę tej decyzji na łamach portalu stefczyk.info przedstawił prof. Krzysztof Rybiński.

Wszystko wskazuje na to, że marże kredytów mieszkaniowych nie będą już niższe. Przeciwnie. W najbliższym czasie mogą wzrosnąć. Niektóre banki już w grudniu ubiegłego roku nieznacznie je podniosły. Analitycy Comperia.pl zwracają uwagę na zarysowujący się trend wzrostowy marż kredytów mieszkaniowych.

Aż o ponad 20 mld USD zwiększyła się wartość kredytów konsumpcyjnych w listopadzie w Stanach Zjednoczonych, co stanowi największy wzrost od 10 lat.

Rok 2012 będzie należał do złotówki. Kredyty walutowe na mieszkania będą zaciągane w sporadycznych wypadkach, ponieważ większość banków wycofuje z oferty takie pożyczki. Dostęp do kredytów hipotecznych w 2012 roku będzie jeszcze mniejszy niż wcześniej. To za sprawą wprowadzenia wszystkich postanowień rekomendacji SII narzuconych instytucjom finansowym przez Komisję Nadzoru Bankowego.

W marcu br. każdy z 9 mln emerytów i rencistów dostanie 71 zł podwyżki - tak zdecydował rząd.

33 biliony euro - tyle wynosi dług wszystkich rządów na całym świecie, z czego 1/3 to zadłużenie Europy - podaje "Rzeczpospolita". Gazeta podaje, że w tym roku tylko Europa musi spłacić 19 proc. długów.

Strona 4 z 10