A+ R A-

Biznes/Finanse

Jaki kredyt na mieszkanie jest tańszy? Czy oferty promocyjne w bankach są korzystne?

Zastraszenie, bezprawne groźby, wprowadzenie w błąd – to skutki kolejnych praktyk stosowanych przez spółkę Eller Service właściciela portalu pobieraczek.pl, które zakwestionowała Prezes Urzędu.

 

W okresie styczeń-kwiecień opublikowano ogłoszenia o upadłości 300 polskich firm. Problemy upadłości dotykają zwłaszcza budownictwo, wciąż są one dość liczne w handlu, pojawia się także wyraźny trend wzrostu upadłości w transporcie.

Jak już wspominaliśmy w komentarzu marcowym tempo wzrostu cen obligacji, jakie obserwowaliśmy od początku roku spowodowało, że pole do dalszego  spadku rentowności było już bardzo niewielkie. W takiej sytuacji naturalnym wydawał się niewielki wzrost rentowności i poczekanie na nowe impulsy rynkowe, a te faktycznie nadeszły powodując całkiem spore zamieszanie na rynku w kwietniu.

Pozostało tylko pięć dni na rozliczenie się z fiskusem. Warto poznać zmiany, jakie czekają w tym roku na przedsiębiorców podczas wypełniania deklaracji podatkowych PIT 36 lub PIT 36L.

Już niedługo czeka nas długi majowy weekend. O pogodę można być spokojnym, będzie ciepło i słonecznie. To zachęca do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, spotkań ze znajomymi czy krótkiego wyjazdu. Planując ten wypoczynek, warto zadbać o to, by po powrocie nie trzeba było zaciskać finansowego pasa.

Rosyjska edycja magazynu Forbes opublikowała listę najbogatszych ludzi w Rosji.

 

Przygotowania do Mistrzostw Europy w piłce nożnej to czas intensyfikacji działań promocyjnych wielu podmiotów bezpośrednio zaangażowanych w organizację tego wydarzenia. Wyniki kwartalnej analizy obecności w mediach miast-gospodarzy pozwalają stwierdzić, że każde z nich ma świadomość potencjału marketingowego oraz wizerunkowego turnieju i optymalnie go wykorzystuje.

Planowany nowy podatek od transakcji finansowych -  Financial Transaction Tax, wpłynąć ma na bezpieczeństwo unijnego rynku finansowego oraz zminimalizować poziom dokonywanych na nim działań spekulacyjnych. Jego analogiczne formy z powodzeniem funkcjonują już między innymi w Szwecji, Islandii czy Portugalii.

Szacuje się, że co trzecia inwestycja na rynku ruchomości finansowana jest z leasingu, a tylko w ostatnich trzech latach pomógł on sfinansować inwestycje o wartości 50 mld złotych. Który jednak rodzaj leasingu wybrać i o czym należy pamiętać?

Strona 2 z 10