A+ R A-

Biznes/Finanse

Kupić nieruchomość to jedno, a skąd wziąć pieniądze na remont lub wykończenie? W najnowszym rankingu kredytów hipotecznych Bankier.pl sprawdził, które banki i na jakich warunkach udzielą najlepszego kredytu na zakup mieszkania z nawiązką – zwraca uwagę Hanna Hylińska, autorka najnowszego Rankingu Bankier.pl

Zmiany wprowadzone w programie Rodzina na swoim to nie jedyne ograniczenie w dostępie do państwowych dopłat do kredytów hipotecznych. Nowe zasady przyznawania pożyczek, związane z rekomendacją S, od nowego roku uniemożliwią kupno mieszkania osobom z niską zdolnością kredytową.

Od 2012 roku wejdą w życie zapisy Rekomendacji S, regulujące m.in. zasady wyliczania zdolności kredytowej. W wyniku nowych rozporządzeń, co 5 klient straci zdolność kredytową. Ponadto, ponad 100 tys. Polaków może stanąć przed groźbą wcześniejszej spłaty kredytu lub wniesienia dodatkowych, dużych dopłat zabezpieczających.

Rząd oczekuje zmniejszenia deficytu budżetowego w przyszłym roku, chociaż ożywienie gospodarcze jest coraz słabsze i nie pozwala oczekiwać wzrostu wpływów do państwowej kasy. Wszystko wskazuje na to, że rząd liczy na solidne zyski z NBP, które mogą wynieść nawet 20 mld złotych.

Połowa polskich konsumentów nie życzy sobie, aby marki przeszkadzały im na portalach społecznościowych- tak wynika z raportu Digital Life, który został przygotowany przez agencję badawczo-doradczą TNS reprezentowaną w Polsce przez firmy TNS Pentor i TNS OBOP.

Sytuacja w Grecji wróciła do stanu sprzed tygodnia. Miało być referendum w sprawie euro – nie ma. Rząd miał być odwołany – nie został. Historia zatoczyła więc szybkie koło. Burzliwy miniony tydzień może mieć jednak przynieść poważniejsze konsekwencje niż się przypuszcza.

 

Zadłużona po uszy strefa euro ruszyła do Pekinu żebrać o datki na ratowanie niewydolnego systemu. Lecz chiński juan tani nie będzie i podobnie jak hiszpański Don Juan traktował kobiety, tak jego azjatycki imiennik Europę potraktuje równie przedmiotowo i poniżająco.

 

Dramatyczna sytuacja strefy euro nie zniechęca rządu Donalda Tuska do przyjęcia wspólnej waluty. Niestety, posunięcia polskich władz pokazują, że nie potrafią one w najmniejszym stopniu wykorzystać doświadczeń krajów, które zbyt pochopnie wstąpiły do eurostrefy i obecnie za nierozwagę płacą poważnym kryzysem – pisze analityk Bankier.pl, Piotr Lonczak.

Pożyczający na mieszkania dostają coraz mniejsze kwoty kredytu, dlatego poszukują coraz tańszych mieszkań. W związku z podwyżkami stóp procentowych w pierwszym półroczu 2011 r. nastąpił wzrost wysokości rat spłaty i spadła zdolność kredytowa pożyczkobiorców.

Bankier.pl kolejny raz przeanalizował oferty kredytów mieszkaniowych. Jak co miesiąc przyjęliśmy inny profil klienta chcącego zaciągnąć zobowiązanie finansowe. W październiku o kredyt hipoteczny ubiegają się osoby o średnim statusie finansowym i niezbyt dużej zdolności kredytowej, posiadający dodatkowe obciążenie w postaci kredytu gotówkowego – zwraca uwagę Hanna Hylińska, autorka najnowszego Rankingu Bankier.pl

Strona 7 z 10