A+ R A-

Kompania Piwowarska numerem 1 w Europie

Kompania Piwowarska zajęła pierwszą pozycję w Europie i drugą na świecie w realizacji priorytetów odpowiedzialnego biznesu w Grupie SABMiller – wynika z najnowszego raportu światowego giganta piwnego.

 
SABMIller od lat mierzy postępy swojej odpowiedzialności biznesowej. Ułatwia mu to specjalna matryca  oceny wyznaczonych obszarów – SAM Hyperion, która daje wszystkim firmom, w tym Kompanii Piwowarskiej możliwość sprawnego dokonywania pomiarów i monitorowania wyników w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz porównania efektów swojej odpowiedzialności z browarami z całego świata.

Wyniki za rok finansowy F11 (od kwietnia 2010 do marca 2011) pokazały, że Kompania Piwowarska jest liderem odpowiedzialnego biznesu w SABMiller Europa, a wśród wszystkich 96 browarów Grupy na świecie plasuje się na miejscu drugim pod kątek realizacji 10 priorytetów zrównoważonego rozwoju.

„Uzyskanie bardzo dobrych wyników przez Kompanię Piwowarską, w monitorowanych priorytetach zrównoważonego rozwoju, to efekt konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju. Strategia wyznacza cele w kontekście zrównoważonego rozwoju do realizacji przez wszystkie działy, ogarniając niemal wszelkie procesy zachodzące w firmie w dłuższym okresie czasu. Szczególnie wysokie wyniki Kompania Piwowarska odnotowała w obszarach: przeciwdziałania nieodpowiedzialnej konsumpcji alkoholu, poszanowania praw człowieka, przejrzystości informacji o postępach działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, zwiększania produkcji piwa przy wykorzystaniu mniejszej ilości wody.” – mówi Małgorzata Walędzińska CSR Manager z Kompanii Piwowarskiej

Wymiana dobrych praktyk
Obszary zrównoważonego rozwoju, które podlegają okresowej ocenie i monitoringowi są tożsame dla wszystkich browarów SABMiller zlokalizowanych w różnych częściach świata. Dzięki inwestycjom oraz monitorowaniu wyników możliwe jest obserwowanie progresu w poszczególnych państwach, czy nawet trendów kontynentalnych i wymiana najlepszych praktyk.

„Monitorowanie obszarów zrównoważonego rozwoju umożliwia nie tylko rozwój i możliwość porównania się - benchmark, ale także wymianę tzw. dobrych praktyk czy skutecznych metod rozwiązywania problemów np. produkcyjnych, społecznych, środowiskowych na poziomie ponadnarodowym.” – komentuje Małgorzata Walędzińska.Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież