A+ R A-

Czy przelewy internetowe przez Facebooka będą bezpieczne?

W mediach pojawiły się informacje o planach banków internetowych, które chcą umożliwiać realizację przelewów gotówkowych za pomocą profilu na Facebooku. Ma to być znaczne ułatwienie w zlecaniu płatności opiewających na małe kwoty. Wymagane będzie wyłącznie zsynchronizowanie subkonta bankowego z profilem osoby na portalu społecznościowym. Czy będzie to bezpieczne? Eksperci FileMedic są sceptycznie nastawieni do takiej możliwości.
Cały system nie będzie wymagał u odbiorcy pieniędzy posiadania konta w danym banku internetowym, niepotrzebny więc będzie nawet numer rachunku bankowego. Wystarczające będzie uruchomienie specjalnej aplikacji, za pomocą której będzie można przelać wybraną kwotę wprost do wskazanego znajomego. Jego adres e-mail będzie musiał być zarejestrowany w systemie PayPal. Każda transakcja będzie autoryzowana za pomocą telefonu i jednorazowych kodów, generowanych przez token.

Można przypuszczać, że nowa forma realizowania transakcji pieniężnych będzie łakomym kąskiem dla oszustów i hakerów, którzy mogą z łatwością wykorzystać niski poziom zabezpieczenia profili na Facebooku. Obecnie coraz częściej mamy możliwość logowania się w wielu miejscach za pomocą naszego konta – jest to skrajnie niebezpieczne, szczególnie dla osób, które posiadają to samo lub podobne hasło w kilku miejscach w sieci np. do skrzynki mailowej – tłumaczy Mateusz Sell z FileMedic.

Zdaniem ekspertów FileMedic, możliwość realizowania przelewów za pomocą Facebooka jest dużym zagrożeniem. W ostatnim czasie popularne stały się ataki mobilne, dzięki którym od dużej ilości nieświadomych osób stale ściągane są małe kwoty. Podobny mechanizm będzie mógł mieć miejsce w przypadku bankowości internetowej za pośrednictwem Facebooka. Użytkownicy, nie zdający sobie sprawy z zagrożenia, nie będą nawet zauważać comiesięcznego ubytku małych kwot z konta bankowego.

Cyberprzestępcy na pewno dostosują się do nowej sytuacji i niewykluczone, że znajdą na potrzeby tej gałęzi bankowości internetowej zupełnie dotąd nieznane sposoby kradzieży danych – podkreśla Mateusz Sell.Źródło: filemedic.com.

 

 

Komentarze  

 
+1 #1 adam 2012-08-22 13:10
Sell dobrze mówi - facebook nie nadaje się do usług finansowych. musieliby znacznie zwiekszyc swoje niesławne zabezpieczenia
Cytować
 
 
0 #2 Jarred 2017-07-02 17:43
Jak mieć więcej obserwujących na instagramie ?
Ten bot wykona całą robotę za ciebie:

[youtube]https: //www.youtube.com/watch?v=J7tae8lSn9I[/youtube]

Here is my blog post ... zobacz: https://www.youtube.com/watch?v=J7tae8lSn9I
Cytować
 
 
0 #3 Jame 2017-07-02 17:47
Jak zdobyc wiecej lajkow na instagramie ?
Ta aplikacja wykona cały trud za ciebie:

[youtube]https: //www.youtube.com/watch?v=J7tae8lSn9I[/youtube]

Here is my website ... zobacz: https://www.youtube.com/watch?v=J7tae8lSn9I
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież