A+ R A-

Biznes/Finanse

Choć Komisja Nadzoru Finansowego przed Amber Gold ostrzegała już od dawna, o firmie zrobiło się głośno dopiero kilka tygodni temu w kontekście problemów finansowych  linii lotniczych OLT Express. Po fiasku związanym z zamknięciem działalności posypały się roszczenia klientów chcących odzyskać powierzone pieniądze. Jak teraz wygląda sytuacja poszkodowanych i czy mają szanse na zwrot zainwestowanych funduszy?

W mediach pojawiły się informacje o planach banków internetowych, które chcą umożliwiać realizację przelewów gotówkowych za pomocą profilu na Facebooku. Ma to być znaczne ułatwienie w zlecaniu płatności opiewających na małe kwoty. Wymagane będzie wyłącznie zsynchronizowanie subkonta bankowego z profilem osoby na portalu społecznościowym. Czy będzie to bezpieczne? Eksperci FileMedic są sceptycznie nastawieni do takiej możliwości.

Właściciele mikro i małych przedsiębiorstw, którzy nie osiągają określonego pułapu rocznych dochodów, mogą ograniczyć koszty związane z ewidencją księgową decydując się na status Małego Podatnika. O tym, z jakich przywilejów może korzystać taki podmiot porozmawiamy z Anną Hugiel-Lazarowicz, ekspertem prawa podatkowego z wfirma.pl.

Rośnie zagrożenie spowolnieniem gospodarczym. Wskaźnik medialności recesji wzrósł o 4,38 proc. Jego wartość w maju wyniosła 310 punktów – wynika z odczytu agencji informacyjnej „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”. To już drugi wzrost WMR z rzędu. Czy czeka nas kolejna fala kryzysu?

W badaniu European Trusted Brands po raz 12 zapytano Europejczyków o marki, które darzą największym zaufaniem. W sondażu wzięło udział ponad 27 tysięcy respondentów z 15 krajów. Wyniki pokazują, że mimo różnic kulturowych wybory europejskich ankietowanych często są zgodne.

W pierwszych trzech miesiącach 2012 roku dynamika PKB w ujęciu rocznym spadła do 3,5 proc. z 4,3 proc. odnotowanych w poprzednim kwartale. Wynik, choć zbliżony do konsensusu prognoz, zdaniem analityków BRE Banku, dobitnie wskazuje, że cykliczne spowolnienie nie ominie polskiej gospodarki. Świadczy o tym przede wszystkim struktura wzrostu.

Nieudany debiut Facebooka na giełdzie oraz nieprawidłowości związane ze sprzedażą jego akcji to jedne z najbardziej medialnych tematów maja br. poinformowała agencja informacyjna „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”.

W miniony piątek miał miejsce debiut Facebooka na rynku Nasdaq. Jest to pierwsza firma w historii amerykańskich giełd, której całkowita kapitalizacja przekroczyła granicę 100 mld dolarów w dniu debiutu.

Kto nabył bilet n mecze Euro 2012 być może zorientował się, że od zakupu nie jest odprowadzany podatek VAT, mimo, że zgodnie z polskim prawem powinna zostać wliczona w cenę biletu. UEFA jednak nie zapłaci podatku za sprzedane bilety.

Już po raz 12 Europejczycy wybrali marki, które darzą największym zaufaniem. Tegoroczna edycja badania European Trusted Brands pokazała, że Polacy ufają bankom PKO Bank Polski i Alior Bank, kartom płatniczym Visa i Maestro, towarzystwom ubezpieczeniowym PZU i AXA. W kategorii Fundusz inwestycyjny zwycięzcą została marka ING Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.

 

Strona 1 z 10